Главная » Статьи » Законодательство

ЗАКОН УКРАЇНИ “Про гуманне поводження із тваринами”
Проект
вноситься народним
депутатом України
Антіповим О.М. (№ 218)


ЗАКОН УКРАЇНИ

“Про гуманне поводження із тваринами”


Закон регулює відносини, пов'язані з поводженням із тваринами, і спрямований на захист тварин від жорсткого ставлення до них, на забезпечення безпеки, інших прав та законних інтересів громадян щодо поводження із тваринами.

РОЗДІЛ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Терміни та поняття, що вживаються в цьому Законі

Бездоглядні тварини - свійські та інші домашні тварини, що загубилися, втікши, кинуті або іншим чином позбавлені догляду та залишилися без піклування людей, а також тварини-компаньйони, тварини, що використовуються в культурно-видовищних заходах, лабораторні тварини, службові тварини.
Власник тварини - фізична або юридична особа, якій тварина належить на праві власності або іншому речовому праві.
Вигул собак - тимчасове знаходження собак, що належать до тварин-компаньйонів, у присутності їхніх власників або осіб, що їх заміняють, на відкритому повітрі поза місцями постійного проживання цих собак з метою задоволення їх фізіологічних потреб й гармонічного розвитку.
Дикі тварини - ссавці, птиці, плазуни, земноводні та риби, що живуть на землі (на поверхні, у ґрунті, у підземних порожнечах), у поверхневих водах та атмосфері в умовах природної свободи.
Свійські тварини - велика рогата худоба, свині, коні, вівці, кози, хутрові звірі, птиці, риби та інші сільськогосподарські тварини, що спеціально вирощені та використовуються з метою одержання (виробництва) продуктів тваринного походження (продукції тваринництва), або як транспортний засіб, або як тяглова сила.
Жорстоке поводження із тваринами - побої, катування, руйнування місць перебування тварин, порушення їх зоотехнічних, зоогігієнічних, ветеринарно - санітарних норм та правил перебування, інша дія або бездіяльність, що призводять до каліцтва тварин.
Жорстоке умертвіння тварин - умертвіння тварин без застосування призначених для цього та зареєстрованих в Україні ветеринарних препаратів (у тому числі наркотичних), іншими фізичними або хімічними способами, що не запобігають страху та болю.
Тварини - свійські тварини, тварини-компаньйони, тварини, що використовуються в культурно-видовищних заходах, службові тварини, лабораторні тварини, дикі тварини.
Тварини, що використовуються в культурно-видовищних заходах - тварини, що використовуються в зоопарках, цирках, пересувних звіринцях, у спорті, у сферах відпочинку й розваг громадян, на виставках тварин й в інших культурно-видовищних заходах.
Тварини-компаньйони - тварини, до яких людина відчуває прихильність і яких утримує в домашніх умовах, не маючи на меті одержання прибутку, для задоволення потреб у спілкуванні або в естетичних та виховних цілях, а також собаки - поводирі, мисливські та ловчі собаки.
Лабораторні тварини - тварини, що використовуються у науковому дослідженні або досліді, біологічному тестуванні, навчальному процесі, а також у виробництві біологічних препаратів.
Поводження із тваринами - утримання, розведення й використання тварин, укладання та виконання угод, предметом яких є тварини, надання тваринам ветеринарної допомоги, регулювання чисельності бездоглядних тварин, а також захист тварин від жорстокого поводження.
Притулок для тварин - майновий комплекс, спеціально призначений й облаштований для утримання тварин-компаньйонів, вилучених або іншим способом відчужених від власників, знайдених або переданих з пункту тимчасового утримання тварин, а також поміщених їхніми власниками на певний строк.
Пункт тимчасового утримання тварин - майновий комплекс, спеціально призначений та облаштований для тимчасового утримання вилучених або іншим способом відчужених від власників тварин, а також знайдених або виловлених бездоглядних тварин.
Службові тварини - тварини, що використовуються в пошукових, сторожових, патрульно-постових, захисно-вартових, пошуково-рятувальних та інших службових цілях.
Потенційно небезпечні породи собак - породи собак, що володіють генетично детермінованими якостями агресії й сили, включені в перелік потенційно небезпечних порід собак відповідно до законодавства України.
Утримання тварин у домашніх умовах - утримання тварин у житлових приміщеннях та на прибудинковій території житлових будинків як тварин-компаньйонів.

Рок-портал Киева и Украины. Новости, афиша, клубы Киева, анонсы, клипы из жизни рок-музыки!

Категория: Законодательство | Добавил: Ирсен (27.08.2007)
Просмотров: 6483 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar